03.05.2012.

CAMPEONES!!!

Real Madrid je u okviru zaostalog 20. kola španske La Lige upisao pobjedu rezultatom 0-3 protiv Athletic Bilbaa. Do pobjede su fudbaleri kraljevskog kluba došli u grotlu stadiona San Mames protiv silno motivisanih igrača Athletica. Ipak, Real Madrid je i večeras pokazao zbog čega je ove sezone najbolji tim u Španiji.

Gonzalo Higuain je večeras pokazao i Mourinhu, i upravi i navijačima o kakvom se napadaču radi! Ne treba Realu nikakav Llorente, nikakav van Persie ili neko treći! Argentinac je na fenomenalan način zabio u 16. minuti, pet minuta nakon što je večeras indisponirani Cristiano Ronaldo propustio realizovati penal. Mesut Ozil je u 20. minuti, na asistenciju Ronalda, pogodio za 0-2 i praktično su već tada navijači Reala mogli početi sa slavljem!

U 49. minuti gol je postigao i Cristiano, i to nakon kornera kojeg je izveo Xabi Alonso. Do kraja meča se nije dešavalo ništa važno pomena; Real je rutinski držao prednost koju je zasluženo stekao. Javi Martinez je u 73. minuti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton, pa je morao na hlađenje prije vremena.

Dva kola prije kraja, igrači Josea Mourinha su i matematički obezbijedili titulu prvaka Španije, čime je prekinuta trogodišnja dominacija Barcelone u Primeri. Realu je ovo 32. druga titula nacionalnog prvaka i, naravno, po tome su neprikosnoveni u Španiji.

Hvala svim igračima Reala koji su doprinijeli osvajanju ove titule! Najzaslužniji  je, naravno, Ronaldo, ali ovaj uspjeh se ne bi postigao bez golova Higuaina i Benzeme, bez asistencija di Marije i Ozila, bez sjajnih zadnjih pasova Xabija Alonsa, bez intervencija Ramosa i Pepea u odbrani i bez odbrana i parada Ikera Casillasa. Svi su dali doprinos ovom uspjehu - sebičnost se ni u jednom trenutku nije mogla primijetiti i cilj je na kraju ostvaren. Svaka čast momci! Campeones!