17.04.2012.

Zaslužena pobjeda Bayerna!

Nogometaši Bayerna s golom prednosti očekuju uzvratni polufinalni susret Lige pvaka protiv Reala u Madridu. Na Allianz-Areni su s 2:1 savladali Kraljeve, a junak je Mario Gomez, koji je u 90. minuti matirao Ikera Casillasa.

Nakon što je Manuel Neuer u sedmoj minuti zaustavio snažan udarac Francuza, Bayern je u 17. minuti poveo. Bastian  Schweinsteiger je ubacio korner s lijeve strane, Sergio Ramos nehotice loptu spustio na desnicu Francka Riberyja, koji puca s 10-ak metara, Iker Casillas je nemoćan!

Real je dobro stajao na terenu do primljenog gola, a onda su Bavarci bili opasniji i dominantniji. Mogli su do odlaska na odmor do joiš jednog gola da je bilo malo više preciznosti.

Deset minuta nakon postignutog gola, u 27. minuti, Schweinsteiger je prizemno opalio, ali lopta odlazi pokraj desne stative španskog reprezentativnog golmana. Nedugo nakon toga, Cristiano Ronaldo na drugoj strani iskosa s desne strane s nekih 18 metara puca preko gola Neuera.

Pet minuta prije odlaska na odmor Benzema je još jednom pokušao, ovaj put iskosa s desne strane, lopta završava u rukama Neuera. Minutu kasnije, Gomezovu bombu uz dosta poteškoća Casillas izbacuje u korner.

Benzema na otvaranju drugog dijela ne uspijeva, a onda u 52. minuti Robben sa 24-25 metara šutira preko gola svojih nekadašnjih saigrača. U 53. minuti Real je poravnao rezultat. Ronaldu se ukazala sjajna prilika, pucao je iskosa s lijeve strane, Neuer odbio, u nastavku akcije Benzema pronalazi ponovo Ronalda, Portugalac iz mrtvog ugla šalje povratnu loptu, Oezil kaznio zbunjenost domaće odbrane. Istina, lopta je pogodila Nijemca koji je bio na pravom mjestu u pravo vrijeme.

Bayern je nakon primljenog gola ponovo sistnuo gas. Robben u 58. minuti odlično prolazi desnom stranom, šalje povratnu, Gomezov udarac blokiran. Zatim mladi Austrijanac David Alaba dalekometnim udarcem šalje loptu preko gola.

Veliku priliku Bayern nije iskoristio u 71. minuti. Ponovo se lopta odbila od Sergija Ramosa, ravno na nogu Marija Gomeza, koji sa samo dva metra prebacuje čitav gol. U 73. minuti Lahm odlično centrira s desne strane, a Gomez ovaj put glavom šalje loptu preko gola.

Pet minuta prije kraja utakmice Lahm ponovo centrira s desne strane, opet je Gomez najviši u skoku, no Casillas nema problema sa hvatanjem lopte. I onda, u samom finišu, njemački klub stigao je do zasluženog vodstva, donosno pobjede.

Lahm se oslobodio Coentraa na desnoj strani, prizemno ubacio u peterac, a Gomez postiže svoj 40. ovosezonski pogodak za veliko slavlje u Minhenu.

Bayern - Real Madrid 2:1 (Ribery 17, Gomez 90/ Oezil 53)

BAYERN: Neuer - Lahm, Boateng, Badstuber, Alaba - Luiz Gustavo, Schweinsteiger - Robben, Kroos, Ribery - Gomez

REAL MADRID: Casillas - Arbeloa, Pepe, Ramos, Coentrao - Khedira, Xabi Alonso - Di Maria, Ozil, Ronaldo - Benzema