12.04.2012.

La Liga | Atlético v Real Madrid 1-4

Sve je moguće. Sve je moguće osim drvene peći i pobjede Atlética u madridskom derbiju! Dominacija Reala u gradskim derbijima protiv ljutog rivala se i večeras nastavila, a kraljevski klub je upisao ubjedljivu, sigurnu i zasluženu pobjedu rezultatom 1-4.

Real je ovom pobjedom vratio poljuljano samopouzdanje i sada ima 82 boda na tabeli, četiri više od drugplasirane Barcelone.

Atlético je u večerašnji duel ušao silno motivisan i zaista se nije činilo da će Real na kraju ubilježiti ubjedljivu pobjedu. Velika bitka se odvijala na sredini terena, a igrači Reala su konstantno bili pod pritiskom navijača s tribina, koji su stalno zviždali i stvarali uistinu neprijateljsku atmosferu.

Genijalni Cristiano Ronaldo se pobrinuo da i ovaj derbi upamtimo po novoj pobjedi kraljevskog kluba, a Portugalac je postigao tri gola, što mu je sedmi hat-trick u ovosezonskom izdanju španske Primere. Prvo je Ronaldo u 25. minutu iz slobodnog udarca ušutkao navijače domaćeg tima. Thibaut Courtois, golman Atlética, nije ni trepnuo dok je lopta padala u mrežu. Do kraja poluvremena se rezultat nije mijenjao, ali igra koju su pružili i jedni i drugi je obećavala da ćemo u drugom poluvremenu gledati sjajnu utakmicu.

I bilo je tako. Atlético je krenuo ofanzivno ka golu Ikera Casillasa, a odbrana Reala je popustila u 55. minutu, kada Radamel Falcao postiže gol glavom. Pepe i Sergio Ramos su uhvaćeni na spavanju, a Casillas je bio potpuno nemoćan.

Navijači Atlética i Barcelone su u tim trenucima imali pravo da likuju. Ipak, Real se nije dao zbuniti i za 13 minuta, tačnije u 68. minutu, stiže odgovor Reala, a na scenu je opet stupio Cristiano Ronaldo! Portugalski genije je iskosa sa lijeve strane Realovog napada pogodio mrežu Courtoisa, koji je, baš kao i u 25. minutu, bio potpuno nemoćan.

Do kraja meča vidjeli smo još dva gola. Prvo je rezervista Gonzalo Higuaín iznudio jedanaesterac, a Ronaldo je svojim trećim golom definitivno riješio pitanje pobjednika u madridskom derbiju. Tačku na "i" je stavio José María Callejón, a asistirao mu je Ronaldo.

Real je, dakle, lakše od očekivanog prošao gostovanje na Vicente Calderónu i time vratio "mir u kući" poslije kiksa protiv Valencije. U narednom 34. kolu, Real na Santiago Bernabéu stadionu dočekuje Sporting iz Gijóna, protiv kojeg se očekuje nova pobjeda.

Atlético Madrid: Courtois - Juanfran, Godín, Perea, Filipe Luis - Gabi, Tiago - Turan, Diego (77' Koke), Adrián - Falcao;

Real Madrid: Casillas - Arbeloa, Sergio Ramos, Pepe, Coentrão - Xabi Alonso, Khedira - di María (84' Callejón), Kaká (46' Özil), Ronaldo - Benzema (70' Higuaín).